Bayi (Reseller) Olarak Para Kazanabilir misiniz?

Çoğu hosting sağlayıcıları, yönetilmeyen dedicated sunucularını değerlendirmek adına bayi planları sunar. Bu planların bulunması, bayilik ile zengin olacağınız anlamına gelmez. Yalnız bu planları doğru değerlendirirseniz, bayilik ile gelir artışı elde edebilirsiniz.

Bayi olarak iyi bir gelir elde etmeniz için şu noktaların farkında olmanız gerekir:

  • Bayi olan veya sunucu alanı satan ne ilk ne de son kişisiniz.
  • Hosting pazarındaki çok büyük firmalar için bayilik alabilirsiniz. Ancak, bu pazardaki tek kişi siz değilsiniz, sizin gibi binlerce bayi var.
  • Müşteriler, hosting servisi alırken uzun dönemli düşünür. Bu nedenle; bayilik, sizin için kalıcı bir şey olmalıdır.

Hosting firmaları dahilinde bir çok bayi olduğundan, rekabet edeceğiniz kişi sayısı çok fazladır. Bu nedenle; sizin sağladığınız hosting servisinin belirli bir kalite eşiğinin üstünde olması gerekir. Bir çok kişi spesifik bir yazılıma odaklanarak (Örneğin, çeşitli taslaklarla WordPress blogları barındırarak) veya spesifik müşteri gruplarına hitap ederek (örneğin, çeşitli sivil toplum kuruluşları) bayi planlarında başarı elde etti. Bu tarz spesifik bir pazara veya yazılıma odaklanarak, işinizi kolaylıkla büyütebilirsiniz.

Eğer yönetilmeyen dedicated sunucularla ilgili bir işe girecekseniz, teknik detaylarla ve sunucu yönetiminde size yardımcı olacak birilerine ihtiyacınız olabilir. Bu alan teknik bilgi gerektirir.

Bayi olarak büyük başarılar elde etmeniz mümkün. Ancak ekstra çalışma ve pazarlama stratejiniz ve teknik altyapınız bu noktada oldukça önemli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yazilan makaleler izinsiz kopyalanamaz aksi taktirde dmca tarafindan gerekli islemler baslatilacaktir.