Dedicated Web Sunucuları İş Hayatında da Çok Avantajlı!

Diyelim ki işinizle alakalı küçük bir web sitesi yaptınız, ancak işler oldukça yolunda gitti ve daha fazla disk alanı ile bant genişliğine ihtiyacınız var. Bu durumda önerimiz, dedicated bir sunucu kullanmaya başlamanız olacaktır. Tabi ki bu noktada dedicated sunucuya geçtiğinizde, maliyetin arttığını da belirtmeliyiz. Ancak sitenizin daha fazla ilgi ve insan çekmesi, eminiz ki artan maliyetle karşılaştırıldığında maliyet o kadar da önemli olmayacaktır.

Ayrıca, web hosting servisinizin hizmet kalitesi de bir o kadar önemli. Sanal Sunucu veya VPS desteği ile, hosting servisinizi daha yüksek kaliteyle almanız da mümkün. Bu da size daha rahat ve esnek çalışma şartları sunuyor.

Dolayısıyla, dedicated sunucuların, paylaşılan (shared) sunuculara kıyasla iş yükünüzü hafifletmek konusunda avantajları var. Bu nedenle, büyümek isteyen bir şirket için en cazip yöntem, dedicated sunucular üzerinden iş yürütmek.

Öncelikle dedicated sunucular, sorunların çözümü noktasında paylaşılan sunuculara oranla daha hızlı çözümü garantiliyor. Bu da sorun yaşayan ne kadar çok müşteriniz olursa olsun hızlı geridönüm yapmanızı sağlar. Bunun tabi ki çok fazla getirisi var. Web sitenizin çalışma süresi ve müşterilerinizin size ulaşılabilirliği artar. Dolayısıyla web siteniz müşterileriniz için güvenilir bir kaynak haline gelir ve web sitenizi ziyaret eden potansiyel müşteri sayınız artar.

Dedicated sunucuların bir avantajı da, istediğiniz işletim sistemini ya da yazılımını kurmanıza olanak sağlaması. Bu sayede, işteki gereksinimlerinizi en verimli şekilde karşılayacak platformu oluşturabilir, daha efektif çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz.

Dedicated sunucular için en önemli öncelik güvenliğin sağlanmasıdır ve bu nedenle güvenlik açısından da avantajlıdır. Virüs veya spamler hakkında endişelenmenize gerek kalmaz. Dolayısıyla, verilerinizi hassasiyetle barındırır.

İ.Y.

Comments

 1. By NÜKET REŞİD

 2. By HEVİN ERHAN

 3. By ATOM SEVİL

 4. By ASENA SERMİN

 5. By AYKAN LEMİ

 6. By FETHİ NÜKET

 7. By ÖZBERK BERK

 8. By CEMRE KORAY

 9. By ÇİLER HAYDAR

 10. By ALTUĞ İLAYDA

 11. By İNAN KURTULUŞ

 12. By REZZAN SU

 13. By SANBERK NAZLIM

 14. By DOĞUŞ YASİN

 15. By DURSUN KUTAN

 16. By ÖZGÜN HEVİN

 17. By İREM ULUĞBEY

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yazilan makaleler izinsiz kopyalanamaz aksi taktirde dmca tarafindan gerekli islemler baslatilacaktir.