Seo Nedir?

İnternet, işiniz için çok önemli bir araçtır. SEO (Search Engine Optimization) kısaltmasıyla da bilinen Arama Motoru Optimizasyonu ise internette görünürlüğünüzü arttırarak pazarlama faaliyetlerinize ek yarar sağlama amaçlı önemli bir araçtır. Pazarlama aktivitelerinizin büyük kısmı internet dünyasında yer alıyorsa, SEO’ya mutlaka hâkim olmanız gerekir. Günümüz internet dünyasında; etkili pazarlama faaliyetlerine imza atmanın yolu SEO’dan geçer.

SEO sayesinde organizasyonunuz, göz ardı edemeyeceğiniz kadar büyük gelir elde eder. Çünkü SEO, arama motorlarında görünürlüğünüzün artmasını sağlar. Arama motorlarında isminizin üst sıralarda çıkması sonucunda, sitenize gelen trafik artar. Dolayısıyla; arama motorları aracılığıyla ürünleriniz veya hizmetleriniz, potansiyel müşterilerinize ulaşır.

Web sitenize gelen trafiğin artması sonucu, arama motorlarında ilk sayfada bulunma şansınız artar. Unutmayın, potansiyel müşterileriniz ilk sayfa sonrasına göz atmayabilir. Böylece SEO ile potansiyel müşterilerinizi daha kolay etkileyebilirsiniz.

Arama motorlarında ilk sayfada olmanın sırrı “page rank” denilen bir terimde saklıdır. Bu terim, web sayfalarının derecelendirmesi için kullanılır ve page rank’ın değişimi iki anahtar faktöre bağlıdır. Bunlardan birisi sitenizin etiketlendirilmesiyle ilgilidir. Bunun için sitenizin içeriğini anlatan etiket kelimelerini seçmeniz gerekir. Sitenizin içeriğiyle ilgili olmayan etiketleri kullanmanız durumunda, arama motorları sizi arama sonuçlarında göstermez. Bu nedenle, etiketleriniz için yaratıcı düşünmelisiniz. Hangi arama sonuçlarında görüntülenmek istiyorsunuz? Bu sorunun cevabı, size etiketlerinizi verecektir.

“Linking” kavramı ise ikinci anahtar faktördür. Bu kavram, sitenizin başka sitelere link vermesinden bahseder. Sitenizi linklerle doldurmanıza gerek yoktur. Onun yanında, sitenizin linkinin başka siteler tarafından paylaşılması da çok önemlidir. Dolayısıyla; iyi bir SEO stratejisi için, sayıları öne çıkarmanız gereksizdir. Nicelikten ziyade, niteliğe odaklanmanız gerekir.

İnternetsiz bir yaşamın imkânsız olduğu günümüzde, müşterileri etkilemenizin öncelikli kuralı arama motorlarındaki görünürlüğünüzdür. Böylece, SEO sayesinde işinizi büyütebilir ve gelirinizi arttırabilirsiniz.

Seo hosting paketleri için www.globalhosting.com.tr adresini tavsiye ediyoruz.

yazilan makaleler izinsiz kopyalanamaz aksi taktirde dmca tarafindan gerekli islemler baslatilacaktir.