Dünya Web Sitenize Güveniyor mu?

Web sitenizin güvenilir olmasını nasıl sağlarsınız? Evet, organizasyonunuz güvenilir olabilir, ancak bu web sitenizin güvenilirliği için yeterli değildir. Çünkü, web sitenizdeki iki yönlü bilgi akışı sırasında çeşitli kesişmeler olabilir. Bu kesişmelerin olmamasını sağlarsanız, web sitenizin güvenilirliğini garantilersiniz.Peki, güvenli bilgi akışını nasıl sağlayabilirsiniz? Bu sorunun cevabını verirken SSL ve TLS teknolojileri, yardımınıza yetişiyor.

SSL ve TLS çeşitli güvenlik protokollerini ifade eder. Protokoller sayesinde web tarayıcısı ile sunucunuz arasındaki veri akışının güvenliğini sağlayabilirsiniz. SSL ve TLS protokollerini kullanmaya başladınız ancak web sitenizin güvenliği konusunda ziyaretçilerinizi nasıl ikna edeceksiniz? Bunun için SSL sertifikası edinmeniz gerekir. Bu sertifika, web üzerindeki kimliğinizin tanımlanabildiğini ve güvenilir olduğunu belirtir. Certificate Authority (CA) ismindeki bir enstitü aracılığıyla bu sertifikayı alabilirsiniz.

Bir SSL sertifikası şu bilgileri barındıracaktır:

• Alan adı bilgileriniz

• Kurum detayları

• İş adresiniz

Bu sertifika belirli zaman aralığı içerisinde geçerlidir. Bu nedenle belirli periyodlarla yenilemelisiniz. Eğer sertifikanız zaman aşımı nedeniyle geçersiz olursa, web siteniz “güvenilmez”ler arasına girer. Bu nedenle sertifikanızın geçerliliğinden her zaman emin olmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yazilan makaleler izinsiz kopyalanamaz aksi taktirde dmca tarafindan gerekli islemler baslatilacaktir.