Neden Sanal Sunucu Kullanmalısınız?

Bir fiziksel sunucunun yazılımsal olarak birbirinden bağımsız parçalara ayrılması sonucunda oluşan her bir parçaya sanal sunucu denir. Sanal sunucular birbirinden bağımsız olduğu için iş yaşamında yararlıdır. Paylaşımlı sunucuların tersine, sanal sunucunuzu başkalarıyla paylaşmazsınız. Farklı sanal sunuculara farklı işletim sistemleri yükleyerek, sanal sunucu sahibi olmanın keyfini sürebilirsiniz. Bunların dışında; sanal sunucularda çeşitli uygulamalar çalıştırabilirsiniz. Örneğin; email, FTP uygulamaları…

Birden fazla sanal sunucu sahibi olabilir ve her bir sunucuda farklı bir websitesi barındırabilirsiniz. Böyle bir durumda; hiç bir websitesi, kaynaklarını diğerleriyle paylaşmaz.

Sanal sunucunuzun tüm kontrolü sizdedir, dolayısıyla istediğiniz ayarlamayı yapabilir; benzersiz bir sunucu oluşturabilirsiniz!

Ayrıca, sanal sunucuların kurulumu kolaydır. Yükseltme işlemini ve gerekli ayarları da kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Sanal sunucuların, dedicated sunuculara geçişte bir durak niteliğinde olmasının esas nedeni; dedicated sunuculara kıyasla daha ucuz olmasıdır. Bunun dışında, sanal sunuculardan edindiğiniz tecrübeyle dedicated sunucuların yönetimini daha kolay gerçekleştirebilirsiniz.

Comments

 1. By GÜNAN YÜCE

 2. By AYKAN AKAD

 3. By İPEK ECEM

 4. By SELDA SEFA

 5. By ZEYNEL BELFÜ

 6. By CELAL YAĞMUR

 7. By GÜLAY ŞÖLEN-DE

 8. By GÜNAY GAZEL

 9. By SABAH TANJU

 10. By ÇİSİL AKALP

 11. By DESEN MÜRVET

 12. By BİRCE SENAHAN

 13. By HÜRAY CANAN

 14. By KAHRAMAN HÜRAY

 15. By TUNCAY MERVE

 16. By HALİME DOLUNAY

 17. By KAHRAMAN RUVEYDANUR

 18. By ASLIM MENEKŞE

 19. By CANFEZA TANSU

 20. By AYLİN ÜLKÜ-M

 21. By SEBİL SEVGİLİ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yazilan makaleler izinsiz kopyalanamaz aksi taktirde dmca tarafindan gerekli islemler baslatilacaktir.