Paylaşılan Sunucu Neden İş Amaçlı Kullanıma Uygun Değildir?

Eğer internet dünyasına sıkı sıkıya bağlı bir iş yaşamınız varsa, paylaşılan sunucu size uygun değildir. Çünkü paylaşılan sunucuda, sunucunun kontrolü sizde değildir. Sunucu sadece sizin değildir, bu nedenle sunucuda istediğiniz düzenlemeleri yapamazsınız ve hosting sağlayıcınızın yapmak istedikleriyle yetinmek zorundasınız. Hatta istediğiniz uygulamaları yükleme lüksünüz bile yoktur. Dolayısıyla; sizin körü körüne bağlı olduğunuz sunucunun başkasına ait olduğu gerçeğiyle yaşamak durumunda kalırsınız.

Sunucunuz başkasına ait olduğu için, bant genişliği veya disk alanı gibi kaynakların limitlemelerinde, ne kadar ihtiyacınız olursa olsun, düzenleme yapmanız mümkün değildir. Paylaşılan sunucu, adı üzerinde, bir çok web sitesi ile paylaşılan bir sunucudur. Bu nedenle kaynaklarınız limitlidir. Bu limitler, web sitenizin performansında da büyük etkide bulunur. Eğer işiniz gün geçtikçe büyüyorsa; bu limitlerle çok uzun süre idare edemezsiniz.

İş yaşamınız için paylaşılan sunucunun yarattığı sorunlar sadece limitlemelerle sınırlı değil. Paylaşılan sunucu kullandığınız takdirde, beklenmedik anlarda web sitenize ulaşımda güçlük çekebilirsiniz. En ufak bir hata, tüm sunucuya erişimi engelleyebilir. Doğal olarak; web sitenize erişim yapamadığınızdan, potansiyel müşterileriniz sizi bulamaz. Bu nedenle elde edeceğiniz gelirlerde düşüş yaşarsınız.

Paylaşılan sunucularda güvenlik hakkında da çok iyi şeyler söyleyemeyeceğiz. Çünkü sunucunun güvenliği başkalarının elindedir. Kontrol edememenizin yanı sıra; güvenliğini de sağlayamadığınız bir sunucu, her zaman risk altında olacaktır.

Çoğu organizasyon için paylaşılan sunucu kullanılabilir. Ancak genellikle; iş yaşamında büyük sorunlar yaratabilir. Bu noktada; işiniz için en uygun olan sunucu dedicated sunucudur. Eğer dedicated sunucunun maliyetini karşılayamayacak durumdaysanız; geçiş evresinde sanal özel sunucuları (VPS diye de bilinir) tavsiye ederiz.

Comments

 1. By HÜNER BESTE

 2. By HAYRİYE DİLRÜBA

 3. By ALGIN BİLGE

 4. By VEYSEL ECENUR

 5. By ONGÜL ARMİNA

 6. By TOYGAR ARDIÇ

 7. By REFİĞ YARGI

 8. By İMRAN FEYYAZ

 9. By MUSTAFA SEVİNÇ

 10. By ULUBEY LAL

 11. By SEL SARPER

 12. By SAFFET ESRA

 13. By OLCAY SANAL

 14. By ALEV ÖZEN

 15. By NECMİYE DİLER

 16. By ARCEM ŞÖLEN

 17. By ŞİRZAT YALIN

 18. By BAKLAN SEÇKİN

 19. By UBEYDULLAH TÖRE

 20. By BENİZ LADİN

 21. By HÜMEYRA LEYNA

 22. By SUNAY NESLİHAN

 23. By HALİL MERCAN

 24. By RAUF EKİN

 25. By ASUTAY BUKET

 26. By AYKON FEYEZAN

 27. By LAZ ZEYNO

 28. By SERENAT AYVAZ

 29. By HINCAL MEHİR

 30. By HALUK ALKIM

 31. By OYA TINAZ

 32. By KERİM MERVE

 33. By YOSUN NECMİYE

 34. By AÇANGÜL GÜR

 35. By SÖYLEM ÜVERCİNKA

 36. By İLTER ŞİRİN

 37. By ALANER ZAFER

 38. By SAİM TANYOL

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yazilan makaleler izinsiz kopyalanamaz aksi taktirde dmca tarafindan gerekli islemler baslatilacaktir.